Запровадження електронної демократії як механізм протидії корупції

АНОТАЦІЯ

  Уманська А.С. Запровадження електронної демократії як механізм протидії корупції. – Рукопис

Магістерська дисертація зі спец. 8.18010018 «Адміністративний менеджмент». – НТУУ «КПІ», кафедра теорії та практики управління. – Київ, 2016. – 124 с.,  іл.6, 6 табл., список джерел з 112 найменувань.

Магістерська дисертація присвячена розкриттю і систематизації теоретичних положень доцільності та ефективності використання електронної демократії як механізму протидії корупції в сучасному українському суспільстві із врахуванням досвіду зарубіжних країн. Досліджено передумови виникнення, концептуальні підходи до сутності електронної демократії, вивчено її форми та інструменти, визначено основні механізми взаємодії уряду та суспільства.

Розглянуто елементи електронної демократії, концептуальні підходи до сутності електронної демократії, їх особливості; окреслено значення корупції як політичної феномену модернізації суспільства. Обґрунтовано характерні особливості впровадження Е-демократії в зарубіжних країнах, що супроводжується не лише ефективністю зв’язку з громадськістю але й здатністю до значних змін у політичному устрою та політичному режимі держави. Виявлено та систематизовано негативні та позитивні ознаки існуючих форм Е-демократії в сучасному суспільстві. Запропоновано механізм реалізації Е-демократії як необхідної умови демократизації політичної системи України.

Ключові слова: електронна демократія, електронний уряд, електронне законодавство, електронні звернення, електронні портали, електронне голосування, електронні петиції, громадські організації, політична корупція, антикорупційна політика.