Blog

Симулятор управлінських рішень та пропозицій

📌Репатріація українців, незаконні забудови, питання громадянства та відбудова закладів освіти в умовах війни, розвиток виробництва засобів зв’язку, виявлення та навігації, адаптація безробітних, боротьба з неофіційною працею та медичний туризм: КПІшники представляли управлінські рішення та пропозиції.

🗓Вже вдруге у КПІ відбувся симулятор управлінських рішень та пропозицій. Його організація відбулась в рамках дисципліни “Правові засади управлінської діяльності”,  що викладається факультетом соціології і права.

👥Студенти-управлінці самостійно поділились на творчі колективи, обрали актуальні державні проблеми, які потребують вирішення та протягом семестру працювали над їхнім вирішенням. На публічному захисті студенти представили їх запрошеним гостям.
Серед гостей – голова НАДСу Наталія Алюшина, представник міжнародної агенції USAID Артем Шаіпов, нардеп «Слуги народу» та член Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Сергій Бунін, доктор філософії в галузі цивільної безпеки та голова секторальної комісії при Асоціації експертів будівельної галузі з питань інженерно-технічних заходів цивільного захисту Юрій Підгорецький.

📚Теми, які обрали для вирішення творчі групи – незаконні забудови, адаптація безробітних в умовах війни, боротьба з неофіційним працевлаштуванням, розвиток медичного туризму, репатріація українців, відбудова закладів середньої освіти та питання громадянства в умовах війни.

🖇«Ці проєкти, які презентували студенти,  – вони реальні, це реалії сучасності. Протягом семестру студенти розглядали ці проблеми з різноманітних сторін, будували кроки для їхнього подолання з точки зору публічних управлінців. Основний акцент ми робили на тому, що будь-яке управлінське рішення потребує нормативного врегулювання, в які нормативно-правові акти потрібно внести зміни та що зробити, аби ця управлінська прогалина була подолана. Протягом семестру ми займались цим професійно, долучили до роботи наших аспірантів, які є професійними управлінцями – Надія Говорун і Олександр Возненко, які доєдналися до формування управлінських рішень в рамках педагогічної практики. На захисті були присутні незалежні стейкхолдери – люди, прямо дотичні до таких проєктів», – розповідає доцентка кафедри теорії та практики управління, уповноважена особа з запобігання корупції в КПІ Яна Цимбаленко.

👤Сергій Бунін зацікавився реальністю проєктів та запропонував познайомити студентів з роботою комітетів Верховної Ради, провести кулуарами влади і, можливо, на старших курсах долучити до стажування в комітетах для подальшого просування проєктів на державному рівні.  Наталя Алюшина була в захваті від креативного підходу студентів до вирішення державних проблем та високого рівня їх підготовки. Також планується подальша співпраця з НАДСом.

✏️Роботи талановитих студентів-управлінців:

🔹Команда “Біла Демократія”: (Горохов’янко О., Рудуха Д., Недашківський О., Попович В.): “Репатріація українців. Як заохотити повернутись додому?”

🔸Команда “Вільні” (Чабан.Л., Заєць.К., Чуприна П., Жадовець Д.): “Медичний туризм”

🔹Жильченко І., Хінціцький В. та ін. учасники проєкту: “Перекваліфікація_безробітних”

🔸Команда “Ultima ratio” (Бризгалова М., Скогутовська Д., Ющук А.): “Неофіційне_працевлаштування_в_Україні”

🔹Команда “Коліжанки” (Єлістратова Д., Лисенко Т., Коровіна О.): “Незаконна забдова”

🔸Єршова Катерина: Проблеми набуття громадянства України та шляхи їх подолання

🔹Команда “Жіноча плеяда” (Сніцар В., Берещук Є.): “Виробництво_засобів_звʼязку,_виявлення_та_навігації в Україні”

🔸Команда “Українське товариство незалежної молоді” (Антипенко Д., Вакуленко Є., Дяченко К.): “Відбудова закладів освіти в умовах війни та після”