Blog

КПІшні проекти у Громадському бюджеті (ГБ2)

Що таке Громадський бюджет (ГБ2)? Це демократичний процес, який дозволяє кожному жителю Києва брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету. Громадяни створюють проекти для поліпшення міста і голосують, щоб визначити переможців.

Хто може проголосувати? Будь-який мешканець міста, у якого є карта киянина, або кредитна картка з ВankID (Приват, Ощад). Покрокова інструкція як проголосувати тут.

Яким чином перемога в ГБ2 змінить моє життя на краще? Гроші міста підуть на покращення спортивної, культурної та наукової інфраструктури КПІ. Всі КПІшні проекти мають вільний доступ як для студентів університету, так і будь-яких жителів Києва.

Скільки проектів може підтримати одна людина? 5. І ми дуже просимо використовувати всі 5 голосів для підтримки КПІшних проектів.

За які проекти голосувати? Адекватно зваживши свої сили, команди проектів виділили 5 проектів першого пріоритету. Ось вони:

 Проект №201: Дитяча школа мікроелектроніки «Lampa Kids» в КПІ.

Хлопці хочуть створити безкоштовну школу мікроелектроніки на базі КПІ, де діти зможуть вивчати основи електроніки, розробку власних мікропроцесорів, мікрокомп’ютери, 3D-друк, робототехніку та Інтернет Речей. Зараз в Україні відсутні аналогічні дитячі освітні програми з проектування мікросхем, що робить ініціативу унікальною. Курирує проект викладач ФЕЛ Євген Короткий.

Голосувати тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/201

 Проект №166: Студія для виробництва відкритих онлайн-курсів «Belka MOOC» в НТБ КПІ.

Куратори простору Belka хочуть створити відкриту платформу для викладачів українських шкіл і університетів, на якій вони зможуть створювати онлайн-курси та інтерактивні матеріали для поліпшення процесу навчання абсолютно безкоштовно. Курирує проект студентка ФБТ Єлизавета Ілюсенко.

Голосувати тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/166

Проект №208: Безпечна Солом’янка (проект освітлення вулиць біля КПІ).

Хлопці з Студради студмістечка планують встановити енергоефективне освітлення на вулицях Виборзька, Металістів, Янгеля, Смоленська і Ковальський провулку. Це повинно допомогти знизити кількість злочинів на території КПІ та підвищити комфорт перебування в довколишніх парках і скверах в нічний час. Курирує проект голова Студради студмістечка Іван Ніколенко.

Голосувати тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/208

Проект №147: Вільний Wi-Fi на Солом’янці (проект вільного доступу до бездротового інтернету біля КПІ).

Хлопці з Студради студмістечка планують створити єдину безперервну бездротову мережу доступу до інтернету на вулицях Політехнічна, Борщагівська, Виборзька, Металістів, Смоленська, Янгеля та провулок Ковальського. Курирує проект студент ІТС Кирило Немченко.

Голосувати тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/147

Проект №128: Освітні студії Гретера і Криванека (фактично «гуманітарна» Belka в НТБ КПІ).

Хлопці з бібліотеки КПІ хочуть створити поруч з Belka ще одне вільне простір з адекватним дизайном і сучасною технікою. На базі нього планують купу регулярних активностей: від публічних лекцій та профорієнтаційної роботи до літературного і астрономічного (так, буде і телескоп!) Клубу. Курирує проект співробітники бібліотеки КПІ Аріна Черінько та Юлія Корян.

Голосувати тут: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/128

Кирило Немченко

Щиро вдячні всім за участь!